KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14609127
nr 1460 9127
John Johnson
(1915-1968), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på duk, 40x32, yttermått inklusive ram: 49x41 cm
John Johnson, svensk bildkonstnär född 1915 i Gustavsberg, död 1968 i Hägersten.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 11 april 2022
kl 19:32:22
800 kr
1.200 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
John Johnson
Läs mer om John Johnson